VIDEO Čekao na gol devet mjeseci pa u 20 minuta upisao dva gola i asistenciju za Arsenal

ARSENAL je razbio Southampton u 4. kolu FA s 5:0. A, napadač Topnika Danny Welbeck zabio je dva gola u sedam minuta za goste, te upisao asistenciju, uz hat-trick Thea Walcotta. Bivši napadač Manchester Uniteda pogodio je u 15. i 23. minuti nakon asistencija Lucasa Pereza te  Alexa Oxlade-Chamberlaina.

Također, kod trećeg gola Welbeck je u 35. minuti sjajno prošao po lijevoj strani i dodao za Thea Walcotta.

Međutim, zanimljivo da je 26-godišnji napadač zbog čestog broja ozljeda ove sezone odigrao tek četiri utakmice (ukupno 111 minuta) za momčad Arsene Wengera, te je posljednji gol zabio prije točno devet mjeseci, u pobjedi protiv Norwicha 1:0.

Englez je do sada odigrao za Arsenal 54 utakmice, te zabio 15 golova, uz osam asistencija.

Do kraja su gosti zabili još dva gola preko Walcotta u 69. i 84. minuti. Time je spomenuti igrač potpisao hat-trick i stavio točku na i.