VIDEO Čile zabio sedam komada Meksiku, Argentina nastavila gaziti sve pred sobom

BRANITELJ naslova na Copa Americi Čile ponizio je Meksiko u četvrtfinalu čak 7:0, sjajni Eduardo Vargas zabio je četiri komada, Edson Puch dva, a među strijelce se upisao i Alexis Sanchez. Među četiri najbolje reprezentacije Južne Amerike plasirala se i Argentina koja je pobijedila Venezuelu 4:1.

Meksiko je u Santa Klaru stigao nakon 22 uzastopne utakmice bez poraza, posljednji su doživjeli upravo na Copi prije godinu dana, a nakon uvodnih 45 minuta nije ni mirisalo na ovakvu katastrofu, naime Čile je imao samo 2:0. No u drugom poluvremenu uslijedio je potpuni raspad i Sanchez, Vidal i društvo utrpali su Meksikancima čak pet komada.

Argentina je potvrdila svoje mjesto u polufinalu svladavši Venezuelu 4:1, a Lionel Messi došao je na samo dva koraka od svog prvog značajnijeg trofeja u reprezentativnom dresu. Fenomenalni Barcelonin napadač sinoć je zabio samo gol, Gonzalo Higuain bio je dvostruki strijelac, a jednog je dodao Lamela. Bila je ovo četvrta pobjeda Gauča na turniru.