VOZAČ Williamsa Nico Rosberg ostvario je najbolje vrijeme, drugi je bio Japanac Nakajima, dok je na trećem mjestu završio Kimi Raikkonen.

Formula 1 je u Australiji, gdje se u nedjelju vozi prva utrke sezone. Svi s nestrpljenjem iščekuju prvi okršaj, kako bi se vidjelo koja je momčad najspremnija dočekala početak ovogodišnjeg ludila u svijetu Formule 1.

Prvi trening na stazi u Melbourneu je završio najbržim vremenom Nica Rosberga, vozača Williams Toyote koji je za nešto više od sekunde bio brži od svojeg momčadskog kolege Kazukija Nakajime. Na trećem je mjestu završio Kimi Raikkonen, vozač Ferrarija i svjetski prvak iz 2007.

Brawm GP, nova momčad u Formuli 1 predvođena Rubensom Barrichellom dohvatila je četvrtu poziciju.

Danas je na rasporedu i drugi slobodni trening.

1 Nico Rosberg Williams-Toyota 1:26.687
2 Kazuki Nakajima Williams-Toyota 1:26.736

3 Kimi Raikkonen Ferrari 1:26.750
4 Rubens Barrichello Brawn-Mercedes 1:27.226
5  Heikki Kovalainen McLaren-Mercedes 1:27.453
6  Jenson Button Brawn-Mercedes 1:27.467
7 Felipe Massa Ferrari 1:27.642
8  Timo Glock Toyota 1:27.710