FAVORITI su očekivano upisali pobjede u 32. kolu engleskog nogometnog prvenstva. Nakon Liverpoola, slavili su i Manchester United, Chelsea i Arsenal.

Ipak, započet ćemo s utakmicom Portsmoutha i West Bromwicha na Fratton Parku. Portsmoth nije uspio pobijediti posljednjeplasiranu momčad prvenstvene ljestvice odigravši tek 2:2, ali je sjajan gol postigao Niko Kranjčar. Bio je to njegov treći prvenstveni gol ove sezone, a zabio ga je u 65. minuti utakmice iz slobodnog udarca skinuvši paučinu u gornjem desnom kutu West Bromwichevog gola. Bio je to gol za konačnih 2:2, a hrvatski je reprezentativac odigrao kvalitetno svih 90 minuta.

Tottenham je na White Hart Laneu slavio protiv West Hama s minimalnih 1:0 golom Romana Pavljučenka. Ruski je napadač pogodio u 65. minuti, a gol mu je namjestio hrvatski veznjak Luka Modrić. I Modrić i Vedran Ćorluka su za Tottenham odigrali cijelu utakmicu.

Manchester United se ponovo vratio na vrh ljestvice gostujućom pobjedom kod Sunderlanda 2:1, a pobjedu je “crvenim vragovima” kao i u prošlom kolu donio talijanski 17-godišnji “džoker” s klupe Federico Macheda. U prošlom je kolu donio tri boda Unitedu u drugoj minuti sudačke nadoknade zabivši za 3:2 prostiv Aston Ville na Old Traffordu, a sada je zabio u 76. minuti, ušavši u igru samo minutu ranije umjesto Dimitra Berbatova.

Arsenal je slavio s visokih 4:1 na gostovanju kod Wigana i tako produljio niz nepobjedivosti u Premiershipu na 18. uzastopnu utakmicu. “Topnici” su naime poraženi posljednji put 22. studenog prošle godine na gostovanju kod Manchester Cityja 3:0. Za petu uzastopnu Arsenalovu pobjedu zabili su Theo Walcott, Mikael Silvestre, Adrej Aršavin i Alexander Song Billong. Eduardo da Silva nije bio u konkurenciji za utakmicu.

Chelsea je u utakmici punoj golova na Stamford Bridgeu slavio protiv Boltona 4:3. Do 70. minute vodili su londonski plavi 4:0 dvama golovima Didiera Drogbe, te jednim Michaela Ballacka i Franka Lamparda (iz jedanaesterca), ali su onda u razmaku od osam minuta primili čak tri gola. Strijelci za Bolton bili su Andrew O'Brien, Chris Basham i Matthew Taylor.

Premiership, 32. kolo:

Chelsea – Bolton 4:3 (Ballack 40, Drogba 48, 63, Lampard 63 / O'Brien 70, Basham 74, Taylor 78)

Middlesbrough – Hull 3:1 (Sanli 3, Bates 29, King 90 / Manucho 9)

Portsmouth – WBA 2:2 (Kaboul 33, Kranjčar 65 / Greening 48, Brunt 62)

Sunderland – Manchester United 1:2 (Jones 55 / Scholes 19, Macheda 76)

Tottenham – West Ham 1:0 (Pavljučenko 65)

Wigan – Arsenal 1:4 (Mido 17 / Walcott 61, Silvestre 71, Aršavin 90, Billong 90+2)

Liverpool – Blackburn 4:0 (Torres 5, 33, Agger 83, N'Gog 90)