VIDEO Lakersi pobijedili u utakmici s gotovo 300 poena. Nije bilo produžetaka

KOŠARKAŠI Los Angeles Lakersa pobijedili su Indiana Pacerse 150:145 u utakmici bez produžetaka i tako postigli najviše koševa nakon 2. siječnja 1987. godine, kada su pobijedili Phoenix Sunse 155:118. Lakersi su trenutno deveti u Zapadnoj konferenciji i svaka im je pobjeda važna za ulazak u doigravanje.

Domaćin je u jednom trenutku treće četvrtine vodio s 19 poena, a na ulasku u posljednju dionicu imao je 17 poena razlike, no Indiana se 21 sekundu prije kraja susreta primakla na svega tri poena zaostatka (145:148). Spencer Dinwiddie je realizirao samo jedno bacanje za 149:145, Pacersi su promašili napad, da bi Cam Reddish također, pogodivši samo jedno bacanje, zaključio priču.

"Ovo je važna pobjeda, međutim dopustili smo im da zabiju 145 koševa, tako da je bilo užasno u obrani", rekao je Anthony Davis, koji je s 36 poena i 16 skokova prvi strijelac Lakersa. LeBron James je dodao 26 koševa i deset asistencija, dok je Dinwiddie postigao 26 poena. Lakersi sada kreću na šest gostovanja u Milwaukee, Memphis, Indianu, Brooklyn, Toronto i Washington.

"Želimo pobijediti u svakoj utakmici. Bit će teško, ali sposobni smo pobijediti u svakoj utakmici i moramo tome pristupiti na taj način", dodao je Davis. Na suprotnoj strani najefikasniji je bio Pascal Siakam s 36 poena i 12 skokova, Myles Turner je dodao 20 poena, a T.J. McConnell 17 koševa.

Minnesota pobijedila Warriorse

Golden State Warriorsi poraženi su na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa sa 114:110. Warriorsi su u prvom poluvremenu vodili s 12 poena, imali su prednost i na koncu treće dionice (81:78), međutim domaćin je u posljednjoj četvrtini okrenuo rezultat i stigao do +8 (100:92). Golden State je izjednačio na 104:104, da bi Minnesota pobjegla na +5 i potom obranila prednost.

Anthony Edwards je imao 23 poena uz osam asistencija, Naz Reid je upisao 20 poena i 12 skokova uz šest trica, a Rudy Gobert je dodao 17 poena i 12 skokova za Wolvese, koji su pogodili 21 tricu iz 40 pokušaja. Warriorse, za koje nije nastupio Dario Šarić, predvodio je Steph Curry s 31 poenom, ali je promašio tricu za izjednačenje 1:27 do kraja. Klay Thompson je dodao 16, a Andrew Wiggins 15 poena.

Sjajni Antetokounmpo vodio Milwaukee do pobjede

Milwaukee Bucksi su na krilima sjajnog Giannisa Antetokounmpa pobijedili Oklahoma City Thunder sa 118:93. Antetokounmpo je zabio 30 poena uz 19 skokova. Khris Middleton zabilježio je svoj drugi triple-double u karijeri s 11 poena, deset skokova i deset asistencija, dok je Bobby Portis ubacio 15, a Brook Lopez 14 poena. Josh Giddey je predvodio Thunder s 19 poena.

Zubac ostvario double-double u porazu Clippersa

U prvom nedjeljnom susretu hrvatski centar Ivica Zubac ostvario je double-double učinak od 13 poena i deset skokova u 121:107 domaćem porazu Los Angeles Clippersa od Philadelphia 76ersa. Zubac je na terenu proveo 29:12 minuta te imao šut za dva 5-9, dok je slobodna bacanja gađao 3-4, a upisao je i četiri blokade te dvije asistencije.

Trener Clippersa Ty Lue nije ga koristio u posljednjoj četvrtini u koju se ušlo s vodstvom gostiju 88:83. U prvoj polovici četvrte četvrtine Sixersi su napravili seriju 20:6 kojom su pobjegli na 108:89, a onda je Lue na klupu posjeo svoje glavne igrače Kawhija Leonarda, Paula Georgea i Jamesa Hardena.

Sixersi su imali trojicu raspoloženih igrača, Tyrese Maxey i Tobias Harris ubacili su po 24, a Cameron Payne 23 poena, dok su Norman Powell i Kawhi Leonard ubacili po 20 za Clipperse. Clippersi su i dalje četvrta momčad Zapadne konferencije s omjerom pobjeda i poraza 44-26, dok su Sixersi sedmi na Istoku s 39-32.