VIDEO Lukas Podolski iz svoje polovice zabio jedan od najljepših golova ove sezone

GORNIK ZABRZE pobijedio je kod Pogona 4:1 u 16. kolu poljskog prvenstva. Goste je u vodstvo doveo Paluszek u petoj minuti, a Zahović je u 42. izjednačio na 1:1. Gosti su preko Okunukija u 53. i Wlodarczyka u 56. minuti pobjegli na 3:1, a onda je na scenu stupio legendarni Nijemac Lukas Podolski (37).

Podolski je u 73. minuti iz svoje polovice zabio fantastičan gol za 4:1 Gornika. Bio je to savršen udarac iz daljine lijevom nogom, a domaći vratar Klebaniuk nije se uspio snaći u teškoj situaciji jer je bio dosta udaljen od gol-linije. Trkom je pokušao spriječiti udarac, no nije uspio.

Podolski u Gorniku igra od srpnja 2021., a ove sezone u 12 nastupa ima četiri gola i pet asistencija. U karijeri je igrao za Köln, Bayern, Arsenal, Inter i Galatasaray, a za reprezentaciju Njemačke je u 130 nastupa zabio 49 golova.