NOGOMETAŠICE Engleske izborile su prvo mjesto skupine B Svjetskog prvenstva u Njemačkoj pobjedom 2:0 nad Japankama u Augsburgu.

Bio je to izravan dvoboj za prvo mjesto skupine, a na kraju su slavile Engleskinje golovima Ellen White iz 15. i Rachel Yankey iz 66. minute. Posebice je lijep bio prvi gol na susretu koji je White zabila lobom s dvadesetak metara. Usprkos porazu dalje idu i Japanke koje su četvrtfinale osigurale još nakon prva dva kola.

U drugom susretu skupine Novi Zeland i Meksiko remizirali su 2:2 u Sinsheimu u utakmici u kojoj su Meksikanke imale prednost 2:0 sve do sudačke nadoknade. No, golovima Rebecce Smith u 90. i Hannah Wilkinson u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Novi Zeland je uskratio Meksikankama premijernu pobjedu na svjetskim prvenstvima.