njemački kup

VIDEO Olmo zabio za Leipzig prvi put nakon osam mjeseci

RB LEIPZIG je u osmini finala DFB kupa pobijedio Hansu iz Rostocka 2:0. Domaćini su protiv drugoligaša poveli već u 6. minuti golom Poulsena, dominirali su čitav susret, ali su tek u završnici slomili Hansu. Dani Olmo, koji je u igru ušao u 81. minuti, praktički u prvoj svojoj akciji je zabio gol.

Odlično je ispratio kontru Leipziga te na asistenciju Nkunkua rutinski zabio za 2:0. Olmu je ovo bio tek drugi nastup nakon ozljede zbog koje nije igrao od sredine studenoga. Prošlog vikenda je odigrao zadnje tri minute u pobjedi protiv Stuttgarta, a sad je drugi nastup završio golom.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ OLMOV GOL

Prvi je to gol Olma za Leipzig nakon sredine svibnja prošle godine kad je zabio Borussiji iz Dortmunda, također u Kupu. Od tad je tek jednom bio strijelac i to za Španjolsku na Olimpijskim igrama. Ozlijedio se na treningu u studenome te je propustio osam utakmica.