VIDEO Poraz Bayerna, prvi nakon 21 utakmice u nizu i više od pet mjeseci

NOGOMETAŠI Bayerna poraženi su na gostovanju kod Borussije Mönchengladbach 3:2 u utakmici 21. kola njemačke Bundeslige. Prvi je to poraz Bayerna još od 17. rujna prošle godine i susreta kod Augsburga, odnosno prvi nakon 21 utakmice u nizu kroz sva natjecanja. Pobijedi li Union Berlin u nedjeljnoj utakmici Schalke, preuzet će vrh ljestvice.

Situacija za Bayern počela se loše razvijati već u osmoj minuti, kad je direktan crveni karton dobio Dayot Upamencano. Sudac mu ga je pokazao nakon što je kao posljednji čovjek obrane, u trku od centra igrališta, napravio prekršaj nad Alassaneom Pleaom.

Gol za prednost Mönchengladbacha zabio je Lars Stindl u 13. minuti utakmice na dodavanje Jonasa Hofmanna. Rezultat je izjednačio Eric Maxim Choupo-Moting u 35., a pobjedu domaćinima donio Hofmann u 55. Do kraja utakmice postignuta su još dva gola. Prvo je na 3:1 povisio Marcus Thuram golom iz 84. minute, a onda je u 93. minuti Mathys Tel smanjio na konačnih 3:2.