VIDEO Prije točno šest godina Mandžukić je napravio remek-djelo. UEFA se prisjetila

UEFA se na društvenim mrežama Lige prvaka prisjetila pogotka Marija Mandžukića iz finala 2017. godine, odigranog na današnji dan između njegovog Juventusa i Real Madrida. Zasigurno se radi o jednom od najljepših golova u povijesti finala najelitnijeg europskog klupskog natjecanja.

Mandžukić je u 27. minuti utakmice prsima primirio dodavanje Gonzala Higuaina, a onda s otprilike 13 metara u padu leđima okrenut golu sjajno zahvatio loptu i matirao Realovog vratara Keylora Navasa za 1:1. Tako je hrvatski reprezentativac poništio vodstvo Madriđana u koje ih je sedam minuta ranije doveo Cristiano Ronaldo.

Ipak, taj pogodak nije bio od velike pomoći Juventusu s obzirom na to da je do kraja utakmice Real zabio još tri gola i pobijedio s visokih 4:1. Casemiro je vratio vodstvo madridskom klubu u 61. minuti, tri minute kasnije Ronaldo je svojim drugim golom povisio na 3:1, a konačan je rezultat u 90. minuti postavio Marco Asensio.