VIDEO Primili gol u 94. pred više od 71.000 navijača i ispali iz Bundeslige

UTAKMICA Herthe i Bochuma u 33. kolu njemačkog prvenstva bila je derbi začelja, a na stadion je privukla više od 71.000 navijača. Ulog je bio velik, a rasplet najtužniji mogući za domaću publiku koja se nadala šansi za ostanak u Bundesligi. Ta šansa nestala je u sudačkoj nadoknadi.

► KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ GOL

Hertha, njemački prvak iz 1930. i 1931. godine, vodila je protiv Bochuma od 63. minute golom Lucasa Tousarta. U tim trenucima imala je 29 bodova, koliko i pretposljednji Stuttgart, odnosno dva manje od njenog današnjeg rivala i Schalkea. Pobjeda je značila nadu u ostanak u ligi, a ta nada rasplinula se u četvrtoj minuti produžetka.

Tada je Keven Schlotterbeck, igrač koji je na teren ušao u 81. minuti, pogodio za izjednačenje i konačnih 1:1. Bochum je osvojio bod, Hertha izgubila dva na koje je računala u završnici susreta i izgubila svaku šansu za ostanak u Bundesligi. Umjesto opisa na Twitteru, Hertha je na kraju utakmice ostavila samo slomljeno srce.