19-GODIŠNJI veznjak Bordeauxa Gregory Sertić, u svom je drugom nastupu za seniorsku momčad svog kluba postigao prvenstveni prvijenac.

Zabio je lijevi vezni nogometaš momčadi Laurenta Blanca vodeći gol na utakmici u 3:0 domaćoj pobjedi "žirondinaca" nad Sochauxom u posljednjoj utakmici 34. kola Le Championnata.

U sedmoj je minuti malo izvan 16-erca i malo s desne strane primio dodavanje Chalmea, okrenuo se na udarac i lijevom nogom majstorski pogodio daljnji kut gostujućeg vratara Gavanona.

Suigrači su mladiću čestitali na premijernom pogotku u dresu Bordeauxa, a karizmatični je trener Laurent Blanc zapljeskao svom pulenu. Sertiću je ovo inače bio drugi prvenstveni i treći uopće nastup za prvu momčad Bordeauxa. Igrao je od prve do posljednje minute.

Za domaće su do kraja još zabili njihovi ponajbolji igrači: francuski reprezentativni veznjak Yoann Gourcuff glavom (opet na dodavanje Chalmea) u 14., te marokanski reprezentativni napadač Marouane Chamakh u trećoj minuti sudačke nadoknade. Gourcuffu je to bio deseti, a Chamakhu 11. pogodak ove sezone.

U 83. minuti gostujući je nogometaš Afolabi zaslužio crveni karton.

S ovom su se pobjedom nogometaši Bordeauxa na vrhu ljestvice bodovno izjednačili s vodećim Marseilleom. Nekoć dva najveća rivala francuskog nogometa tako će se u preostala četiri kola, po svemu sudeći, boriti za naslov prvaka. Sedmerostruki uzastopni prvak Lyon zaostaje sedam bodova.

Sertić se inače smatra za jednog od najvećih talenata u francuskom nogometu, a obzirom da ima hrvatske korijene mogao bi biti zanimljiv i hrvatskoj reprezentaciji. Već je izrazio želju da bi volio nastupati za naše reprezentativne selekcije. Hoće li mu uskoro stići i pozivnica Slavena Bilića?

Le Equipe Sertiću dodijelio sedmicu

Pariški je dnevnik L'Equipe brojčanim ocjenama vrednovao izvedbe nogometaša u 34. kolu francuskog nogometnog prvenstva.

Od hrvatskih igrača koji nastupaju u Le Championnatu daleko je najimpresivniji bio mladi, 19-godišnji potencijalni hrvatski nogometni reprezentativac Gregory Sertić, strijelac lijepog pogotka u 3:0 pobjedi Bordeauxa nad Sochauxom.

Igrala se sedma minuta susreta kada je lijevi vezni drugoplasirane momčadi francuskog prvenstva malo izvan kaznenog prostora suparničkoga tima primio loptu, a potom se s njom okrenuo i lijevom nogom pogodio daljnji kut gostujućeg vratara Gavanona.

Za svoju je izvedbu, kao i trud kroz svih 90 minuta susreta, Sertić u L'Equipeu zaradio sedmicu. Bolji od njega bio je samo dvostruki asistent Chalme (8).

Ivan Klasnić odigrao je posljednjih 40-ak minuta u porazu Nantesa od Le Havrea (2:1), što je francuskom sportskom dnevniku bilo premalo da ocijeni njegov doprinos.

Još u subotu Monaco je ispustio bodove na svom travnjaku protiv Auxerrea (1:0). Jerko Leko odigrao je svih 90 minuta, po sudu L'Equipeovog novinara vrlo slabo, pa mu je dodijeljena ocjena 3. Nikola Pokrivač je ušao u igru u 80. minuti zamijenivši Pereza, pa je ostao bez ocjene, dok Darijo Šimić nije niti konkurirao za momčad.