VILLARREAL je na svom El Madrigalu savladao Real Madrid 3:2 u 36. kolu španjolskog nogometnog prvenstva, što je automatski Barcelonu prometnulo u novog prvaka.

Katalonski div, naime, sada ima osam bodova viška ispred Reala i utakmicu manje, te ga sastav Juandea Ramosa više niti matematički ne može dostići u dva preostala kola.

Villarreal je poveo preko Roberta Piresa u 17. minuti. Francuz je lijepo pogodio glavom s nekih desetak metara nakon ubacivanja Ariela Ibagaze s lijeve strane. Na izjednačenje se čekalo do druge minute drugog dijela kada je Rafael van der Vaart iz neposeredne blizine zabio za 1:1 svoj peti prvenstveni gol ove sezone nakon asistencije Gonzala Higuaina.

Villarreal ponovo u vodstvo dovodi Cani u 62. minuti snažnim prizemnim udarcem u bliži kut iskosa s desne strane, s nekih desetak metara, nakon asistencije Piresa, dok Higuain svojim 20. ovosezonskim prvenstvenim golom poravnava rezultat u 88. minuti. Kasnije su snimke pokazale da je Argentinčev gol postignut iz evidentnog zaleđa, ali primjedbe domaćih nisu uvažene.

Do konačne pobjede domaća je momčad ipak došla u drugoj minuti sudačke nadoknade i to nakon velike greške Ikera Casillasa, jednog od najboljih vratara današnjice. Nakon jednog ubačaja s lijeve strane Casillas je krivo proecijenio let lopte, ona mu je ispala, a na drugoj je vratnici spreman bio Joan Capdevilla koji je mirno poslao loptu u mrežu za konačnih 3:2, zabivši svoj peti pogodak ove sezone.

Villarreal je ovom pobjedom privremeno skočio na peto mjesto na ljestvici, sa samo bodom manje od Valencije, koja drži posljednje (4.) mjesto koje vodi u Ligu prvaka, te ujedno Realu nanio treći uzastopni poraz.

Barcelona slavi dvostruku krunu, a nada se i trećoj

Sportski direktor Barcelone Txiki Beguiristain čestitao je treneru Pepeu Guardioli na osvojenom naslovu prvaka Španjolske.

"Njegova sposobnost vođenja momčadi, organizacijske vještine i način na koji može svakog igrača natjerati da igra svoju ulogu iznenađuju me. Guradiola je usavršio Rijkaardov unaprijeđeni sustav Johana Cruyffa", rekao je Barcin stručnjak.

Igrači Barcelone zadovoljni su sezonom iz snova sa osvojenim Kupom i prvenstvom, a još mogu uzeti i treću krunu ako u rimskom finalu pobijede Manchester United.

"Ovo mi je četvrti naslov, ali definitivno i najdraži. Igrali smo ambiciozno, napadački i atraktivno, ali smo ipak od prvog dana bili skromni", izjavio je Xavi.

Njegov suigrač Andres Iniesta presretan je zbog naslova.

"Uvijek sam govorio da je ovo najvažnije natjecanje jer osvojiti ga znači nagradu za svakodnevni rad cijele sezone. Uostalom, ovo je najbolja liga na svijetu."

"Uvijek ću se sjećati 6:2 pobjede na Bernabeu. Naslov nije osvojen na toj utakmici, ali nitko je od nas neće zaboraviti", dodao je Iniesta.

Primera, 36. kolo:

Villarreal – Real Madrid 3:2 (Pires 17, Cani 62, Capdevila 90+2 / Van der Vaart 47, Higuain 88)

Deportivo La Coruña – Getafe 1:1 (Riki 85 / Soldado 46)

Osasuna – Sevilla 0:0