Turska Super liga

Vidin Bešiktaš srušio aktualnog prvaka i ostao lider u Turskoj. Palo je pet golova

BEŠIKTAŠ je u gostima pobijedio Bašakšehir rezultatom 3:2 u 30. kolu Super lige.

Golove za trijumf lidera tablice postigli su Larin (42'), Welinton (68') i Josef (85'), dok su strijelci za domaćina bili Turuc (52') i Ba (76).

Na početku se moglo vidjeti da će biti golova

Utakmica je ponudila mnogo uzbuđenja i već na početku moglo se naslutiti da će pasti puno golova. Već u četvrtoj minuti veznjak Bašakšehira Aleksić je pogodio gredu, a tri minute kasnije udarac Aboubakara zaustavila je stativa.

Ipak, na prvi gol se čekalo sve do 42. minute kada je Larin zabio za slavlje gostiju.

U 52. minuti Turuc je postigao gol za 1:1:, a onda je Welinton u 68. minuti gostima ponovno donio vodstvo.

Vida na putu ka tituli prvaka u Turskoj

Za novo izjednačenje pogodio je rezervist Ba u 76. minuti, ali Bešiktaš nije odustajao i do pobjedničkog gola stigao je u 85. minuti kada se u strijelce upisao Josef.

Cijeli susret u obrani Bešiktaša odigrao je hrvatski reprezentativac Domagoj Vida, a ovo mu je bio 25. nastup za klub u svim natjecanjima ove sezone.

Bešiktaš je stigao do šeste uzastopne pobjede u prvenstvu s kojom je zadržao prvo mjesto s pet bodova više od Galatasaraya i Fenerbahčea.

Bašakšehir je na niskom 16. mjestu iako je prošle godine prvi put bio prvak države.