Vinicius briljantnim potezima za pola sata riješio senzaciju u derbiju sezone

Screenshot: Twitter

DERBI ne samo 24. kola La Lige nego i sezone od 18:30 na Bernabeuu igraju vodeći Real i senzacionalna Girona, njegov praktički jedini konkurent za naslov. Real je dočekao senzaciju s kojom se već odavno izmjenjuje na prvom mjestu, a ostali im ne mogu ni prići. Real je, naime, vodeći s 58 bodova, a Girona je druga s 56. Dosta iza njih su treća Barcelona s 50 i Atletico s 48 bodova. Jasno je, dakle, zašto Španjolci ovu utakmicu nazivaju derbijem prvenstva.

Realu u derbiju nedostaju Eder Militao, David Alaba, Antonio Rudiger i Nacho Fernandez. Ovo je popis svih Realovih stopera, ali i svih onih koji mu danas ne igraju jednu od utakmica sezone. No Real ni ne osjeća izostanak cijele obrane zato što ga spašavaju genijalci u napadu. I to kako. Vinicius Junior prvo je u 6. minuti sjajno zabio ljevicom iz daljine, a onda je u 35. minuti s lijeve strane fenomenalno proigrao Judea Bellinghama, a ovaj krasno zabio. Poluvrijeme je završilo vodstvom Reala 2:0 i domaćin je tako blizu da se odlijepi na vrhu ispred Girone. Luka Modrić je na klupi domaćina.