Vlaović: Ne treba osuđivati Rukavinu zbog promašaja

GORAN VLAOVIĆ nije u Maksimiru dočekao Ligu prvaka. Nakon sezone 1993./1994. u kojoj je zabio 29 golova u HNL-u, Croatia ga je prodala Padovi, a plasman Modrih u europsku elitu 1997. je dočekao kao igrač Valencije.

> Najteži trenuci u Kruninoj karijeri: Nakon ovog uspjeha, vi me pitate za dva lica Dinama?!

> Video - Zagreb je barem na sat živio za Dinamo: Junački dočeka za Kelavu & co!

> Dajte nam taj Real! Galileo Jurčić umjesto da izgori na švedskoj lomači, zasjao u Ligi prvaka

> Dinamov horor sa sretnim završetkom u slikama

> Norling: Užasno se prazno osjećam

> Pogledajte koga Dinamo može dobiti u skupini Lige prvaka

> "Da je bilo malo više kvalitete i sreće, trans u koji su upali Norlingovi igrači donio bi Ligu prvaka"

> Dinamo na drugom mjestu najuspješnijih ove sezone: Hajduku i s dva poraza koeficijent porastao na 7.7

Sinoć je, kako sam kaže, drhtao do posljednje sekunde: "Nevjerojatno, umalo su Šveđani na ho-ruk uspjeli proći dalje", započeo je Vlaović u razgovoru za Index:

"Tijek utakmice tj. događanja na terenu kroz svih 90 minuta i konačan rezultat su malo kontradiktorni. Dinamo nije bio podređen, kontrolirali su igru i pogrešno je kazati da je Malmo bio dominantan."

"Šanse koje je Dinamo stvorio bile su plod vrlo dobrih akcija, a ne slučajnosti"

Brojnim promašajima posebno se istaknuo Ante Rukavina, koji nije uspio pogoditi iz tri odlične situacije pred švedskim golom. Na kraju je Dinamo spašavao 4:1 iz prve utakmice - Malmo je navalio po gol kojim bi osigurali Ligu prvaka, ali nije uspio:

"Vrsaljkov crveni karton je sve promijenio, od tog momenta kola su počela ići nizbrdo. Ali", zastao je:

"I prije i poslije prvog gola Dinamo je imao dobre šanse za zabiti. To su bile prilike koje su stvorene momčadskom igrom i napadačkim akcijama te sigurno nisu bile splet nesretnih okolnosti."

"Moglo je i bez šokova, ali prolaz će se jedino pamtiti"

"Šteta je što su morali baciti u neizvjesnost navijače na stadionu i pred malim ekranima, ali najvažnije je da su oni prošli. To je ono što će se jedino pamtiti", ističe Vlaović.


Na upit koja od dvije utakmice play-offa bolje odražava snagu Dinama, Vlaović odgovara:

"Nijedna!"

"Ne treba sada pokušavati razlučiti koja utakmica je bila njihovo pravo lice. Svaka utakmica se igra za sebe, posebno, i u svakoj se igra i igrači na drukčiji način prilagođavaju protivniku. Bilo bi izuzetno važno da je Rukavina uspio zabiti, ali sad ga ne treba osuđivati zbog toga. Što se Dinama u globalu tiče, nisu oni jedina ekipa u Europi koja jednu utakmicu odigra dobro, a drugu loše", zaključio je Vlaović.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.