Vrsaljko asistirao za pobjedu Intera, Slovenac zabio hat-trick za 16 minuta

NAKON kontroverzne utakmice protiv Napolija 1:0 u prošlom kolu, nakon koje se još vuku repovi, Inter je u 19. kolu Serie A istim rezultatom slavio u gostima kod Empolija.

Jedini gol za milansku momčad zabio je Balde Keita u 72. minuti nakon lijepog ubačaja Vrsaljka s desne strane. Inter je tako došao do treće pobjede u zadnje četiri utakmice, iako mu je ovo šesta utakmica zaredom u kojoj nije zabio više od jednog gola. Marcelo Brozović nije igrao zbog žutih kartona, a Ivan Perišić je cijelu utakmicu odgledao s klupe. Vrsaljko je igrao svih 90 minuta, a ovo mu je bila druga asistencija u sezoni.

Sjajna Atalanta je s čak 6:2 pobijedila Sassuolo u gostima. Zapata i Gomez su do poluvremena riješili pitanje pobjednika, a domaćini su smanjili u 51. minuti da bi tri minute kasnije Mancini povisio na 3:1. Pet minuta nakon što je Duncan u 58. zabio za 2:3, u igru je ušao Slovenac Josip Iličić i do kraja utakmice priredio pravi show. U 74. minuti je zabio za 4:2, a golovima u 87. i 92. kompletirao hat-trick za samo 16 minuta provedenih u igri. Iličić je stigao do šest golova u sezoni, a dosadašnja tri su također bili hat-trick i to protiv Chieva sredinom listopada.

Roma je bez ikakvih problema golovima Cristantea i Undera slavila u Parmi 2:0 i tako se približila Laziju na samo dva boda. Kako trenutačno stvari stoje, ta dva rimska kluba će se boriti za četvrto mjesto, zadnje koje vodi u Ligu prvaka, a Lazio je vratio Romu u igru remijem protiv Torina. Gosti su poveli golom Belottija iz penala u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a Lazio je izjednačio u 62. minuti fantastičnim golom Sergeja Milinković-Savića.

Prvu pobjedu u sezonu upisao je Chievo koji je u derbiju začelja pobijedio Frosinone. Strijelac je bio Giaccherini u 76. minuti. Genoa i Fiorentina odigrale su bez golova, a Marko Pjaca dobio je zadnjih sedam minuta. Udinese je s 2:0 bio bolji od Cagliarija, a ranije je Juventus pobijedio Sampdoriju 2:1.

Serie A, 19. kolo:

Juventus - Sampdoria 2:1 (Ronaldo 2', 65'-11 m / Quagliarella 33'-11 m)

Chievo - Frosinone 1:0 (Giaccherini 76')

Genoa - Fiorentina 0:0

Udinese - Cagliari 2:0 (Pussetto 39', Behrami 57')

Empoli - Inter 0:1 (Balde 72')

Parma - Roma 0:2 (Cristante 58', Under 75')

Sassuolo - Atalanta 2:6 (Duncan 51', 58' / Zapata 19', Gomez 42', Mancini 54', Iličić 74', 87', 90'+2')

Lazio - Torino 1:1 (Milinković-Savić 62' / Belotti 45'+3'-11 m)