Vukić medaljom završio nastup na EP-u: Nakon zlata uzeo i srebro na 50 metara slobodno

U NEDJELJU je u Beogradu okončano Europsko juniorsko prvenstvo u plivanju, a posljednjeg dana je Hrvatska imala dva predstavnika u finalnim utrkama. Mihael Vukić je osvojio srebrno odličje.

Vukić, 17-godišnji Tuheljanin, osvojio je odličje tog sjaja na 50 slobodno. Podijelio ga je sa Grkom Golemovim, budući su obojica ostvarila identčno vrijeme 22.86. Zlatom se, pak, okitio Španjolac Aitor Martinez Rodriguez koji je tu dionicu otplivao u vremenu 22.64.

Podsjetimo da je Vukić na ovom juniorskom prvenstvu već osvojio zlatnu medalju, na 50 metara leptir.

Spomenimo da je Hrvatska u polufinalu 50 slobodno imala dva plivača. Vukić je s vremenom 23.02 kao četvrti prošao dalje, dok je u polufinalu zapeo Alan Smajli. Bio je deveti s vremenom 23.27, a finalna utrka mu je pobjegla za svega četiri stotinke.

U finalu 50 metara leptirovim načinom kod djevojaka nastupila je Valery Švigir, 16-godišnja Puljanka. Završila je kao šesta s vremenom 27.68, te joj je 46 stotinki nedostajalo do brončane medalje. Recimo da je u polufinalu Švigir plivala 27.97.