Zadar nakon velikog preokreta svladao Split i osigurao prvo mjesto prije doigravanja

KOŠARKAŠI Zadra i teoretski su osigurali prvo mjesto uoči doigravanja za naslov prvaka Hrvatske. Branitelji naslova su u susretu 32. kola kao domaćini svladali doprvaka Split s 93:74 (15:20, 16:23, 31:18, 31:13). Arijan Lakić je s 19 koševa predvodio strijelce Zadra, Luka Božić je dodao 17, uz 11 asistencija, a 17 je ubacio i Marko Ramljak. Shannon Shorer je s 21 poenom bio prvi strijelac Splita. Gosti su pred kraj prvog poluvremena vodili s čak 43:28.

U drugom poluvremenu Zadar je zagospodario terenom i pojačao obranu, a služio ga je vanjski šut pa je nakon serije 21:4 poveo s 52:47. Split je uspio tricom Sullivana smanjiti na 62:61 na kraju treće četvrtine, ali Zadar je i u četvrtu četvrtinu startao uraganski. Novom kanonadom trica domaći su sredinom posljednjeg dijela stigli do nedostižnih 81:65. Zadar je kolo prije kraja ligaškog dijela natjecanja stigao do omjera pobjeda i poraza 30-2, dok je drugi Split na 27-5.