navijači

Zašto su Grobari veličali Mladića i genocid u Srebrenici baš u Novom Pazaru?

NAVIJAČI Partizana uzrokovali su prekid utakmice četvrtog kola prvenstva Srbije, u kojem je njihov klub kod Novog Pazara pobijedio 4:1.

Međutim, do pobjede je došao nakon čak četiri prekida utakmice, koja je okončana dva i pol sata nakon što je počela.

Sudac Miloš Milanović je pred kraj prvog poluvremena prvi put prekinuo utakmicu jer su Grobari skandirali ratnom zločincu Ratku Mladiću i uzvikivali "Nož, žica, Srebrenica".

Na to su ih igrači Partizana otišli moliti da prekinu s navedenim povicima, ali navijači nisu poslušali njihove apele.

Navijači Partizana su zatim još nekoliko puta veličali Mladića i pokolj izvršen pod njegovim zapovjedništvom, da bi nakon tog njihovog skandiranja u 61. minuti igrači Novog Pazara prekinuli igrati i napustili teren.

Glavnom sucu i delegatu utakmice rekli su da će nastaviti utakmicu samo ako se isprazni tribina s navijačima Partizana.

Nakon prekida od 40 minuta, tijekom kojeg su Grobari odstranjeni sa stadiona, utakmica je nastavljena.

Navedenom parolom "Nož, žica, Srebrenica" slavi se genocid koji su srpske snage, koje je vodio Ratko Mladić, u srpnju 1995. počinile nad bošnjačkim stanovništvom na području Srebrenice.

Pokolj više od osam tisuća Bošnjaka navijači Partizana su slavili u Novom Pazaru znajući da će tako razbjesniti domaćine.

Utakmica se naime igrala u središtu Sandžaka, dijela Srbije u kojem su Bošnjaci većina.