SKIJANJE

Zrinka Ljutić ponovno briljira u veleslalomu. Startala je 84. i završila 11.

MLADA hrvatska skijašica Zrinka Ljutić prvi je put u karijeri jednu utrku Europskog kupa završila u Top 15. Uspjelo joj je to u drugom veleslalomu u austrijskom Hippachu.

Krenula je s visokim startnim brojem 84 i na kraju zauzela 11. mjesto. Nakon prve vožnje hrvatska 16-godišnja skijašica bila je na 16. mjestu. Na kraju je za pobjednicom, Poljakinjom Marynom Gasienica-Daniel, zaostala 1.59 sekundi.

Plasman koji je ostvarila je posebno vrijedan kad se uzme u obzir da su u ovoj utrci nastupile i brojne skijašice iz Svjetskog kupa. Upravo je pobjednica Gasienica-Daniel prošli vikend u Courchevelu bila 11.

Zrinka bi svoj prvi nastup u Svjetskom kupu trebala odraditi krajem ovog mjeseca u Semeringu.