Screenshot: YouTube
NA DRUŠTVENIM mrežama pojavila se šokantna snimka s pariških prosvjeda. Na snimci, snimanoj najvjerojatnije mobitelom, vidi se maskirana rulja kako okružuje policijski auto s policajcem unutra koji je zapeo u gužvi. Dok se policajac pokušava probiti kroz prometnu gužvu, bijesna rulja okružila je auto i počela po njemu udarati nogama i metalnim šipkama. U jednom trenutku netko kroz razbijeno stražnje staklo ubaci Molotovljev koktel.
Zbog ovog napada privedene su četiri osobe tijekom jučerašnjeg dana, a optužene su za pokušaj ubojstva. Uhićeni imaju između 19 i 22 godine.
Brojni policajci izašli su posljednjih dana na ulice kako bi smirili sve nasilnije prosvjede koji traju već tjednima, a posljedica su reformi vlade i izmjena u zakonu o radu. Još ranije, nekoliko stotina policajaca sukobilo se s prosvjednicima na Trgu republike u Parizu. Prosvjednici su uzvikivali parole protiv policajca, a ovi su ih otjerali uz pomoć suzavaca. Zapaljeno je nekoliko automobila.
U prosvjedima koji traju periodično već dva mjeseca ozlijeđeno je oko 350 policajaca.
"Mržnja prema policajcima dolazi iz malog postotka stanovništva. Ali tih deset posto je veoma agresivno", komentirao je Jean- Marc Falcone, ravnatelj policije, piše Daily Mail.