Sanchez ima koronavirus pa ne putuje na summit G20

Foto: EPA

Španjolski premijer Pedro Sanchez otkazao je put u Indiju na summit zemalja G20 jer se zarazio koronavirusom, izvijestio je večeras. 

"Večeras sam bio pozitivan na covid pa neću moći otputovati u New Delhi na sastanak", priopćio je putem Twittera gdje je dodao da se osjeća dobro.

Sánchez, 51-godišnji socijalist, testirao se na covid uoči summita koji se održava u subotu i nedjelju.

Zemlje okupljene u forum G20 čine dvije trećine svjetske populacije i 85 posto globalnog BDP-a.

Njihovi lideri bi trebali razgovarati o sigurnosti isporuka hrane, klimatskim promjenama i dugovima siromašnih zemalja.

"Španjolsku će na sastanku odlično predstavljati potpredsjednica vlade i ministrica gospodarstva te ministar vanjskih poslova", poručio je Sanchez.

To će biti 18. summit G20 na čijem bi kraju zemlje poput SAD-a, Rusije, Kine, Indije, Brazila i Njemačke trebale usvojiti zajedničku deklaraciju.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.