Vijeće sigurnosti zatražilo pomoć u uhićenju posljednjeg haškog bjegunca Gorana Hadžića

VIJEĆE sigurnosti UN-a jučer je apeliralo na zemlje širom svijeta, a posebno na zemlje bivše Jugoslavije da pomognu u uhićenju posljednjeg haškog bjegunca Gorana Hadžića.

Vijeće sigurnosti je priopćenjem ponovilo svoj poziv, posebno državama bivše Jugoslavije, da poboljšaju suradnju s Haškim sudom i pruže mu svu neophodnu pomoć. Posebno pozivaju na pomoć pri uhićenju Hadžića.

Poslije uhićenja i izručenja haškog optuženika Ratka Mladića krajem svibnja, 52-godišnji Hadžić je ostao jedina osoba protiv koje je Haški sud podigao optužnicu, a koja je još na slobodi.

Podsjećamo, Hadžić je optužen po više točaka za zločine protiv čovječnosti i kršenje zakona i običaja rata u Vukovaru i nekoliko okolnih mjesta, javljaju agencije iz regije.

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.