Sve ulaznice za peti koncert Dine Merlina na stadionu Koševo rasprodane su u samo jednom danu. Glazbeni čarobnjak srušio je prodajne rekorde - 30. ožujka ticketing servis zabilježio je više od pola milijuna posjeta i gotovo pet milijuna pregleda stranice, dok su se ispred prodajnih mjesta u Sarajevu stvarali dugi redovi koji se nisu smanjivali ni dan poslije. Sve to pokazuje koliki je interes publike za Merlinov povratak na Koševo nakon 11 godina.
Zbog golemog interesa potvrđen je i novi datum - Dino Merlin održat će i šesti koncert na Koševu, u subotu 1. kolovoza.
"Moja divna, divna publiko. Nemam riječi, osim da bez vas ništa od ovoga ne bi bilo moguće. Ovo će biti naše ljeto i zajedno ćemo ispisati povijest. Vidimo se 31. srpnja i 1. kolovoza na Koševu", poručio je sarajevski kantautor, vidno dirnut reakcijama obožavatelja.
Koncert se održava u sklopu aktualne turneje "Mi", koja ruši sve rekorde posjećenosti i potvrđuje da Dino Merlin nastavlja podizati produkcijske standarde. Upravo je Koševo ostalo mjesto posebne simbolike, gdje će turneja doživjeti svoj najznačajniji trenutak - u gradu u kojem je sve i počelo.
O razmjerima i zahtjevnosti projekta svjedoči i produkcijska priprema. Postavljanje cjelokupne produkcije trajat će sedam dana, a na stadion će stići više od 40 šlepera opreme.
U organizaciju su uključeni i stručnjaci koji su radili na turnejama svjetskih glazbenih zvijezda poput Taylor Swift, Eda Sheerana i Oasisa na kultnim lokacijama kao što su stadion Wembley u Londonu i Olimpijski stadion u Münchenu.