Aubameyang opet donio pobjedu Gabonu, Marokanci se slavljem oprostili od Kupa nacija

NAPADAČ francuskog St. Etiennea Pierre-Emerick Aubameyang svojim trećim pogotkom u tri utakmice osigurao je Gabonu prvo mjesto u skupini C na Afričkom kupu nacija.

Nakon dramatične pobjede nad Marokom kojom su kolo prije kraja natjecanja po skupinama osigurali jedno od dva mjesta u drugom krugu natjecanja, nogometaši Gabona u izravnom dvoboju za prvo mjesto u skupini svladali su Tunis 1:0, a strijelac pobjedonosnog pogotka u 62. minuti bio je Aubameyang kojem je to bio treći zgoditak na turniru.

U drugoj utakmici 3. kola ove skupine Maroko je golom napadača Montpelliera Younesa Belhanda došao do utješne pobjede nad Nigerom od 1:0.

Svoje protivnike u četvrtfinalu Gabon i Tunis doznati će sutra nakon što budu odigrane utakmice zadnjeg kola u skupini D, u kojoj je otpisana jedino Bocvana, a za pozicije u nastavku natjecanja bore se Gana sa 6, te Gvineja i Mali s po 3 boda.