"Furija" iz Londona bez pobjede, Sturridge presudio Urugvaju i odveo Britance u četvrtfinale!

U SUSRETIMA posljednjeg, trećeg, kola natjecanja po skupinama na olimpijskom turniru za nogometaše nije bilo iznenađenja, a u izravnom dvoboju Egipat je pobjedom protiv Bjelorusije izborio četvrtfinale.

U skupini A domaćini Britanci su zgoditkom napadača Chelseaja Daniela Sturidgea iz 45. minute došli do pobjede nad Urugvajom, dok je Senegalu i remi 1:1 s Ujedinjenim Arapskim Emiratima bio dovoljan za četvrtfinale.

Brazil jedini stopostotan, Španjolci protiv Maroka uzeli jedini bod

Jedina reprezentacija s maksimalnim učinkom u skupnoj fazi natjecanja je Brazil koji je u 3. kolu pogocima Danila, Leandra Damiaa i Sandra s uvjerljivih 3:0 bio bolji od Novog Zelanda. U drugom srazu nogometaši Egipta i Bjelorusije u izravnom su dvoboju odlučivali o drugom putniku među osam najboljih iz skupine C. Na koncu slavili su "faraoni"s 3:1, a svi su golovi postignuti u drugom poluvremenu.

I naposlijetku, u skupini D dva susreta bez pogodaka. Japan i Honduras su mirno odradili svoju utakmicu uz saznanje da su već osigurali nastavak natjecanja, dok je slab nastup u Londonu Španjolska zaključila prvim bodom u ogledu s Marokom i zadnjim mjestom u skupini.

Parovi četvrtfinala su Brazil i Honduras, Japan i Egipat, zatim Velika Britanija i Južna Koreja, te Meksiko i Senegal, a sve utakmice na rasporedu su u subotu.