Gana uz tri pogotka Jordana Ayewa pregazila Južnu Koreju

REPREZENTACIJA Gane na sjajan je način najavila nastup na Svjetskom prvenstvu, tri dana prije početka turnira u Brazilu uvjerljivo je u Miamiju pobijedila Južnu Koreju, još jednog sudionika Mundijala.

Junak susreta bio je Jordan Ayew, koji je u 11. na asistenciju starijeg brata Andrea Ayewa zabio za vodstva, a nakon što su Korejci propustili izjednačiti desetak minuta prije predaha, Son Heung-Min pogodio je vratnicu, na 2:0 je u 42 povisio Gyan.

U nastavku je Jordan Ayew s još dva pogotka zaključio priču. Prvo je u 53. minuti pogodio donji lijevi kut za 3:0, a konačan rezultat postavio je u 89. minuti. Gana je tako nakon poraza od Nizozemske 1:0 vratila samopouzdanje pred oglede s Portugalom, Njemačkom i SAD-om u skupini G.

Južna Koreja je prije ovog poraza izgubila i od Tunisa, a na svojem osmom uzastopnom nastupu na Svjetskom prvenstvu u grupi H igraju protiv Rusije, Alžira i Belgije.