Imamo ljepotica rukometnog Eura: Poljaci režirali nevjerojatan preokret protiv Bjelorusije!

BJELORUSI i Poljaci odigrali su nevjerojatnu utakmicu u Aarhusu! Ono što je izgledalo da će završiti velikom bjeloruskom pobjedom, završilo je velikom bjeloruskom tragedijom. Poljaci su u posljednje tri minute susreta zabili četiri gola i tako zadali stravično bolan poraz Rutenki i društvu.

Sve je počelo u 57. minuti kada je Bjelorusija u 57. minuti povela sa 30:27. Poljaci su preko Jurkiewicza, Jureckog i Kuchczynskog uspjeli izjednačiti. Bjelorusija je zatim 15 sekundi prije kraja promašila napad za pobjedu, ostala s igračem manje, a veliku radost Poljacima pet sekundi do kraja donio je Mariusz Jurkiewicz koji je zakucao loptu u mrežu za pobjedu 31:30.

Najefikasniji u redovima Poljske bio je junak Mariusz Jurkiewicz sa osam pogodaka, dok je Bjelorusiju predvodio Sergej Rutenka koji je zabio devet golova.

1. HRVATSKA 2 2 0 0 58:46 4

2. Francuska 2 2 0 0 63:55 4

3. Poljska 3 2 0 1 82:80 4

4. Švedska 2 1 0 1 54:47 2

5. Rusija 2 0 0 2 50:59 0

6. Bjelorusija 3 0 0 3 74:94 0