Jurčić predstavio "atomski" Dinamo: Pogledajte sjajan pogodak Alena Halilovića iranskom Sepahanu

DINAMO je u pripremnoj utakmici odigranoj u Sloveniji slavio protiv iranskog Sepahana, kojeg vodi bivši izbornik hrvatske reprezentacije Zlatko Kranjčar. Modri su slavili 2:0, a pogotke su postigli Šime Vrsaljko i Alen Halilović.

Trener Modrih, Krunoslav Jurčić, na travnjak je poslao momčad koja će, vrlo vjerojatno, krenuti u pohod na Ligu prvaka. Dinamo je zaigrao u sastavu; Migliore, Vrsaljko, Addy, Šimunić, Ibanez, Ademi, Soudani, Husejinović, Sammir, Fernandes i Kramarić. Modri su od prve minute krenuli žestoko. Sammir je u 5. minuti proigrao natrčalog Vrsaljka, koji je dao povratnu loptu za Husejinovića, ali njegov udarac blokirao je jedan od igrača Sepahana. U 12. minuti napadač Sepahana i bivši igrač Zagreba, Radomir Đalović, sjajno je pucao po golu Dinama, ali se obranom iskazao Migliore.

Modri su do vodstva došli u 36. minuti kada je Sammir nabacio iz kornera na prvu stativu, a tamo je najviši u skoku bio Vrsaljko koji je glavom pogodio za 1:0, rezultat prvog poluvremena.

Jurčić je u drugom poluvremenu ubacio u igru Jedvaja i Rukavinu, a u 61. minuti na teren je poslao Leku, Brozovića, Halilovića, Pivarića i Krstanovića. Dinamo je u posljednjih pola sata igre najviše prijetio iz kornera i preko Rukavine, ali sve pokušaje Modrih zaustavio je raspoloženi golman Sepahana.

Dinamo je do drugog pogotka došao zahvaljujući Alenu Haliloviću u 85. minuti dvoboja. Mladi Dinamov veznjak uzeo je loptu na centru, sjurio se po desnoj strani terena i s ruba kaznenog prostora pogodio za 2:0.

Dinamo - Sepahan 2:0 (Vrsaljko 36', Halilović 85')

Sastavi:

Dinamo: Migliore, Vrsaljko, Addy, Šimunić, Ibanez - Ademi - Soudani, Husejinović, Sammir, Fernandes - Kramarić

Sepahan: Rahman – Hamood, Izadinejad, Kalizadeh, Aghili – Bulko, Omid, Alian, Papi – Sukaj, Đalović