Marquez nastavio dominirati: Svjetski prvak slavio i u drugoj utrci MotoGP sezone

SVJETSKI prvak u klasi MotoGP Španjolac Mark Marquez na Hondi pobjednik je druge utrke sezone svjetskog prvenstva u motociklizmu, Velike Nagrade SAD u Austinu.

Marquez je na stazi 'Circuit of the Americas' slavio ispred sunarodnjaka Dania Pedrose na Hondi i Talijana Andrea Doviziosoa na Ducatiju. Nakon dvije utrke Marquez vodi sa 50 bodova, Pedrosa ima 36, a treći je Talijan Valentino Rossi sa 28 bodova.

U klasi Moto2 slavio je Španjolac Maverick Vinales (Kalex) ispred sunarodnjaka Estevea Rabata (Kalex) i Švicarca Dominiquea Aegertera (Suter). U ukupnom poretku vodi Španjolac Esteve Rabat (45) ispred Vinalesa (38) i Finca Mike Kallia (33).

U najslabijem razredu pobijedio je Australac Jack Miller ispred Talijana Romana Fenatija i Španjolca Efrena Vazqueza. Miller nakon druge pobjede u sezoni vodi sa 50 bodova, na drugom mjestu je Španjolac Efren Vazquez sa 32 boda, dok je treći Talijan Romano Fenati sa 24 boda.