Neredi uzrokovali 20-minutni prekid najvećeg BiH derbija

ŽELJEZNIČAR i Sarajevo odigrali su u nedjelju najveći derbi BiH nogometa, a osim po pobjedi Sarajeva rezultatom 2:1, ostat će ovaj susret zapamćen i po neredima na tribinama.

Zbog njih je prvo poluvrijeme trajalo čak 77 minuta jer je u 33. minuti uslijedio prekid od dvadesetak minuta.

Ozlijeđeno dvadesetak navijača Sarajeva

Razlog tome je taj što je vratar Sarajeva Bandović pogođen nečim s tribine u glavu, a na sjevernoj tribini Grbavice uslijedio je sukob navijača Sarajeva "Hordi zla" i policije. Ozlijeđeno je dvadesetak gostujućih navijača.

Bilo je tada 1:1, s tim rezultatom otišlo se na predah, a pogodak odluke pao je u 69. minuti, kad je Haris Duljević zabio za konačnih 1:2 i slavlje gostiju u 104. sarajevskom derbiju.

Ovakvim raspletom Sarajevo se izjednačilo s najvećim rivalom na četvrtom mjestu na tablici s 26 bodova. Bod više imaju Zrinjski, Olimpic Sarajevo te Široki Brijeg, s tim da potonji ima i odigran susret manje.