Odluka o prvaku ipak će pasti na Camp Nou

IPAK ništa od inauguracije novog prvaka Španjolske večeras na Vicente Calderonu u Madridu. Atletico je imao sjajnu priliku večeras svladati doma Malagu i podignuti pehar namijenjen prvaku Španjolske s obzirom da je Real izgubio od Celte u Vigu s 2:0, a Barcelona nije uspjela zabiti gol Elcheu.

Čak i remi bi bio dovoljan momčadi Diega Simeonea da je nekim slučajem Barcelona izgubila, no kako nije, odluka o prvaku Španjolske odgađa se za sedam dana kad će u međusobnom dvoboju na Camp Nou o naslovu odlučivati Barcelona i Atletico.

Real u Vigu sa B sastavom i s mislima u Lisabonu

Ipak, idemo redom. Real je imao najmanje izglede da osvoji naslov s obzirom da je uoči današnjeg kola imao četiri boda zaostatka za Atleticom i tri za Barcelonom. Kraljevskom klubu je za naslov trebalo čudo i toga je bio svjestan i Carlo Ancelotti koji je na megdan Celti postao praktički B sastav bez Ronalda, Balea, Benzeme i Pepea, ali sa Modrićem i Ramosom. Real je bolje ušao u meč i nekoliko dobrih prilika su promašili Morata i Isco, a onda u 43. minuti Charles koristi nesmotrenost Sergia Ramosa i zabija za 1:0. Tada se igra Reala posve raspala i Charles opet u 63. minuti nakon katastrofalne pogreške Alonsa zabija za konačnih 2:0. Real je ionako mislima bio u Lisabonu i u finalu Lige prvaka.

Atletico propustio prvu meč loptu

S druge strane Atletico i Malaga su svoje prvo poluvrijeme odigrali za zaborav. Osim prečke Ville na samom početku gotovo da nitko nije ozbiljnije zaprijetio i sa 0:0 se otišlo na odmor. Nastavak je bolje otvorio domaćin i preko Kokea umalo poveo. I kad se očekivao gol za Atletico, Malaga u 66. minuti zabija za šok na Vicente Calderonu. Grešku obrane i golmana Courtoisa koristi Samuel Garcia i zabija za senzacionalno vodstvo Malage. Ipak, osam minuta kasnije Atletico izjednačuje. Toby Alderweireld nakon jednog kornera odlično skače i zabija. Do kraja utakmice Atletico je pritiskao i preko Sose i Adriana je umalo i pobijedio, no završilo je možda i najpravednije – remijem.

Slaba Barca se ipak izvukla

Barcelona je s Elcheom igrala sličnu utakmicu kao i Atletico protiv Malage. Gosti su imali puno više od igre, no bez nekog konkretnog učinka. U prvom poluvremenu Messi je pogodio prečku, a sve ostalo nije bilo vrijedno spomena. U nastavku je Barca također pritiskala, no možda najizgledniju prigodu imali su domaćini koji su u 80. preko Garryja Rodriguesa imali priliku odlučiti prvenstvo.

Odluka o prvaku pada na Camp Nou

Ipak, kako je i ta utakmica završila remijem, možda je i najpravednije da o naslovu prvaka odluče dva kluba u svom međusobnom dvoboju.
Atleticova prednost je što mu je i bod dovoljan, a Barcelonina što igra na svom terenu. Tko će više profitirati i postati prvak saznat ćemo za sedam dana.