Osječanka osvojila prvu medalju za hrvatski karate na SP-u za osobe s invaliditetom

IVANA BILIĆ osvojila je prvo odličje za Hrvatsku na 1. Svjetskom prvenstvu u karateu za osobe s invaliditetom.

U sklopu 22. svjetskog prvenstva u karateu koje se održava u njemačkom Bremenu od 5. do 9. studenog, održava se i 1. svjetsko prvenstvo u karateu za osobe s invaliditetom u organizaciji WKF-a (svjetski karate savez).

Danas je Osječanka Ivana Bilić, članica Karate kluba Hvidra, u katama u konkurenciji paraplegičarki osvojila prvo hrvatsko odličje brončanog sjaja.

"Naravno da sam sretna što sam u svom prvom nastupu došla do bronce i što će se moj uspjeh uvijek spominjati, jer je važno biti prvi osvajač medalje za svoju domovinu. Ovaj rezultat daje mi novi poticaj da nastavim se baviti ovim predivnim sportom", izjavila je neposredno po završetku Ivana Bilić.

Ivica Vuković, također član Karate kluba Hvidra iz osijeka, u kategoriji paraplegičara osvojio je četvrto mjesto. U Bremenu se nadmetalo 47 sportaša s invaliditetom iz 21 zemlje.