POBJEDA KARIJERE 117. tenisač svijeta šokirao Dimitrova u Dubaiju

TUNIŽANIN Malek Jaziri priredio je veliko iznenađenje u 1. kolu ATP turnira u Dubaiju, gdje je pobijedio prvog nositelja Bugarina Grigora Dimitrova s 4:6, 7:5, 6:4.

Nakon što je četvrti tenisač svijeta dobio prvi set s 6:4 činilo se kako će rutinski odraditi posao na dva milijuna dolara vrijednom turniru. Međutim, Jaziri, koji je tek 117. tenisač svijeta, odigrao je sjajno u nastavku meča i ostvario najveću pobjedu u karijeri.
Tunižanin je prvu break loptu imao kod rezultata 3:3, potom je još tri imao kod 4:4, da bi u jedanaestom gemu iskoristio svoju petu loptu za preokret u drugom setu. Poveo je 6:5 i potom odservirao za 1:1 u setovima.

U odlučujućem trećem setu Jaziri je načinio break kod rezultata 3:3, a zatim u nastavku seta spasio tri break lopte i dobio set 6:4.
Za Jazirija je ovo bila tek druga pobjeda na ATP Touru ove godine u šest odigranih susreta. U 2018. je dobio samo Talijana Salvatorea Carusa u 1. kolu Australian Opena.

U drugom kolu Jaziri će igrati protiv nizozemskog tenisača Robina Haasea.