Real je sve lošiji: Potukla ih Celta!

OVAKVE  PARTIJE nikoga u Realu neće ostaviti ravnodušnim. U prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja već do poluvremena Park im je trebao zabiti par komada, na kraju su poražni čak i pristojno, 2:1. Posrtaji Realove obrane nastavljaju se i u drugom dijelu susreta. Sve skupa bilo je posebno bolno jer je Mourinho na travnjak izveo ozbiljnu ekipu: Ronalda, Di Mariju, Alonsa, Benzemu, Modrića. No, bilo je to spašavanje žive glave. Curilo je preko bokova, gdje su bili Arbelova lijevo i Varane desno. Hrvatskog su reprezentativca komentatori u prvom dijelu spominjali najčešće kod krivih pasova, dok je u nastavku bio prilično opasniji.

Celta je na svom Balaidosu, po jakoj kiši, ipak mogla i puno teže naštetiti Realu.

Nakon niza opasnosti u prvom dijelu, Adan, koji je bio na golu umjesto Casillasa, pokleknuo je u 56. minuti. Celta je povela pogotkom Castanede Marija Bermeja nakon ubacivanja s lijeve strane. U 78. Cristian Costa Bustos doveo je svoju momčad do pobjede. Real je smanjio preko Ronalda kojeg je lijepo proigrao Xabio Alonso, no Modrićev dobar pokušaj iz sredine u prvoj minuti nadoknade Sergio je skrenuo u korner. Ostalo je 2:1, Celta s prednošću ide na Bernabeu za tjedan dana, a Real se pun frustracija vraća kući.