Senzacija u Beaver Creeku: Kuengu prva pobjeda u karijeri, Kostelić ponovno bez bodova

SKIJAŠI su Beaver Creeku odvozili drugi superveleslalom sezone.

Patrick Kueng je nevjerojatno agresivnom vožnjom slavio ispred Austrijanca Otmara Striedingera koji je sa startnim brojem 45 zaostao 24 stotinke, te Talijana Petera Filla i Hannesa Reichelta koji su podijelili treće mjesto s 38 stotinki zaostatka. Kuengu, 29-godišnjem Švicarcu, je to prva pobjeda u karijeri u Svjetskom kupu.

Peti je završio Amerikanac Ted Ligety, a sedmim mjestom je razočarao prvi favorit i pobjednik prvog superveleslaloma Norvežanin Aksel Lund Svindal.

Ivica Kostelić je odradio još jednu lošu vožnju, na svakom prolaznom vremenu je dobivao pola sekunde zaostatka, te je na kraju završio sa skoro dvije sekunde sporijim vremenom od pobjednika. Kostelić je završio 31. mjesto i drugi dan zaredom je ostao bez bodova.

Drugi hrvatski skijaš Natko Zrnčić-Dim također je ostao bez bodova s 33. mjestom.