Senzacionalni Horošilov pobijedio prvi put u karijeri, Kostelić bez druge vožnje slaloma u Schladmingu

RUS Aleksandar Horošilov pobjednik je osmog slaloma sezone Svjetskog kupa voženog u austrijskom Schladmingu.

Horošilov je senzacionalnim vožnjama slavio s 1.44 sekundi ispred drugoplasiranog Talijana Stefana Grossa i 1.51 sekundi ispred Nijemca Felixa Neureuthera. Horošilovu je dosad najbolji rezultat u karijeri bilo treće mjesto s početka ove sezone.

Razočarao je domaći skijaš Marcel Hirscher, koji je nakon prve vožnje bio četvrti, a utrku je završio na 14. mjestu sa skoro tri sekunde zaostatka za 30-godišnjim Rusom.

Ivica Kostelić odradio je jako lošu prvu vožnju. Puno je griješio, pogotovo u prvom dijelu staze, bio je spor i za vodećim Rusom zakasnio je čak 3.53 sekundi zaostatka. Nije izborio plasman u drugu vožnju.

Osim Kostelića nastupila su još dvojica hrvatskih skijaša. Filip Zubčić i Natko Zrnčić-Dim su također ostali bez druge vožnje.