Sjajan početak Lige prvaka: 15 golova u prve tri utakmice "najelitnijeg nogometnog natjecanja"!

TOČNIJE, 15 golova u samo dva meča kojima je počelo "najelitnije nogometno natjecanje": Luksemburški Dudelange je sa 7:0 pregazio Tre Pene iz San Marina, Malteška Valetta Lusitanse iz Andore još uvjerljivije - 8:0, dok su prosjek 1. pretkola utakmicom bez golova pokvarili sjevernoirski Linfield i Torshavn s Farskih Otoka.

Prva utakmica LP u sezoni 2012/13 igrala se u Luksemburgu: Melisse i Benzouien na poluvremenu su Dudelangeu donijeli prednost od dva, gola, ali pravio potop gostiju iz San Marina uslijedio je u nastavku. Legros zabija za 3:0, Joachim dodaje dva u 51. i 90. minuti, kao i Benzouien koji je svoj drugi gol postigao u 53-oj. "Pomogao" je i D'Orsi, koji je pogodio svoju mrežu.

Valletta je u drugom dvoboju "patuljaka" s osam golova u put Andore ispratila Lusitanse, od kojih je čak šest postignuto u prvom poluvremenu. Mifsud je trenutno prvi strijelac LP jer u pobjedi je sudjelovao sa četiri gola, dva je zabio Da Conceicao, a po jedan su zabili Caruna i Agius.