Specijalisti za Liga kup: Marseille izborio priliku da ga protiv Lyona osvoji treći put zaredom

BRANITELJ naslova iz 2010. i 2011., Olympique Marseille, plasirao se u treći uzastopni finale Liga kupa. Momčad Didiera Deschampsa slavila je 2:1 protiv Nice na Velodromeu.

Poveli su domaćini preko Loica Remyja nakon 17 minuta igre, ali je Anthony Mounier minutu prije kraja prvog dijela poravnao na 1:1.

Povratnik u Marseille, Brazilac Brandao, zabio je u 57. minuti pobjednički gol. Obje momčadi utakmicu završile s po 10 igrača na terenu nakon što je najprije isključen domaći Valbuena u 64., a potom i gostujući Dja Djedje u 83. minuti susreta.

Marseille će u svom trećem uzastopnom finalu igrati protiv Lyona koji je dan ranije (utorak) nakon produžetaka izbacio Lorient s 4:2.