Srbija je omladinski prvak svijeta: Golom u 118. minuti pobijedila Brazil!

POBJEDOM 2:1 u finalu U-20 SP-a u Aucklandu, Srbija je osvojila premijerni svjetski naslov protiv reprezentacije kojoj je to do sada uspjelo pet puta.

> Srbi na najteži način postali prvaci svijeta: U 10 dana četiri puta pobijedili u produžecima ili na penale!

Srbi su poveli u 70. minuti kada je loptu s desnog boka usamljeni Mandić, inače napadač Čukaričkog, poslao u mrežu s dva metra.

Samo tri minute kasnije, Pereira je nanizao nekoliko srpskih igrača i onda zabio loptu u Rajklovićev gol.

Regularni dio završio je neodlučeno i kada su se već očekivali penali, Ilić je prošao po desnoj strani i dodao Živkoviću, koji odmah upošljava Maksimovića, a veznjak kazahstanske Astane donosi povijesnu titulu Srbiji.