Stoke srušio Arsenal, Schürrle hat-trickom zakucao Chelsea na vrh

STOKE CITY šokirao je Arsenal pobijedivši ih sa 1:0 na svom travnjaku, a Chelsea je iskoristio priliku i pobjegao na vrhu na četiri boda prednosti pred "Topnicima". Treći Manchester City je šest bodova od prvog mjesta, ali ima i dvije utakmice manje.

Andrea Schürrle hat-trickom je donio pobjedu Chelseaju u londoskom derbiju kod Fulhama.

Prvo poluvrijeme domaćin, kojeg je nedavno preuzeo Felix Magath, izdržao je pritisak, ali u 52. minuti su pukli. Schürrle je pogodio za vodstvo gostiju, u 65. je povisio, oba puta na asistenciju Hazarda, a samo tri minute kasnije Fernando Torres mu je namjestio i treći za 0:3. U 74. je Heitinga ublažio poraz Fulhama.

Stoke City je dugo mučio Arsenal, koji nije iskoristio prilike u prvom dijelu, a u drugom Giroud, Podolski, Özil i ekipa nisu niti jednom pronašli okvir gola. U 76. minuti Koscielny je skrivio penal, a Walters s bijele točke zabio za 1:0 i pobjedu Stokea.

Everton je sa 1:0 golom Lukakua u 81. minuti porazio West Ham, a Newcastle je sa 4:1 slavio kod Hull Cityja. Nikica Jelavić odradio je svih 90 minuta i zaradio žuti karton. Jelavić je u 27. minuti iz stopostotne šanse glavom pucao pored gola, a u 36. je iz slobodnog udarca pogodio gredu. Za "Svrake" su zabijali Sissoko, dvaput, Loic Remy i Anita.