Stopostotna Hrvatska pregazila BiH

HRVATSKI rukometaši završili su prvu fazu SP-a sa 5 pobjeda u 5 utakmica! Bosna i Hercegovina je pala posljednja sa 28:21. Hrvatska s prvog mjesta u skupini ide u osminu finala u kojoj će igrati protiv Brazila.

U utakmici bez rezultatskog značaja Hrvatska je uspjela odmoriti najvažnije igrače, a Igor Vori susret je gledao iz hotela zbog crijevne viroze. Domagoj Duvnjak, Ivan Čupić, Manuel Štrlek, Igor Vori i Mirko Alilović uopće nisu ulazili u igru, dok je Marko Kopljar na terenu proveo tek dvije minute.

Hrvatska je ipak dominirala od početka susreta, a vodstvo ni u jednom trenutnku nije bilo ugroženo. Nakon pet minuta Hrvatska je imala tri gola prednosti, u 15. je imala +5, a u 27. već deset pogodaka viška. U sudaru braće Karačić, hrvatski brat Igor briljirao je u prvom dijelu sa šest golova, a proglašen je igračem utakmice.

Bosnu i Hercegovinu nosio je Toromanović, a u prvih pola sata osim njega se samo Josip Perić upisao u strijelce. U nastavku je prednost Hrvatske rasla sve do posljednjih minuta kada je skinula nogu s gasa i pustila protivnicima da smanje na konačnih 28:21.

Najefikasniji kod Hrvatske bili su Igor Karačić sa 7 i Ivan Slišković sa 6 golova, a vratar Filip Ivić skupio je 11 obrana. U momčadi BiH najbolji je bio Muhamed Toromanović sa 7 i Josip Perić sa 5 pogodaka.

Hrvatska će u nedjelju, 25. siječnja, u osmini finala igrati protiv Brazila.

Hrvatski navijači skandirali "Za dom, spremni", navijači BiH ometali Ivića

Atmosferu u dvorani narušilo je tek desetak hrvatskih navijača koji su nekoliko puta skandirali "Za dom, spremni", ali ostatak od oko 200 navijača cijelu je utakmicu korektno navijalo.

Na drugoj strani, BiH navijači su stvarali probleme hrvatskom vrataru Filipu Iviću kojeg je i Goluža morao smirivati da ne ulazi u raspravu s onima koji su mu dobacivali s tribina.

HRVATSKA: Alilović, Ivić; Vori, Horvat 4 (3), Duvnjak, Čupić, Bičanić, Gojun, Štrlek, Kopljar, Musa, Brozović 3, Stepančić 4, Igor Karačić 7, Ninčević 4 (1), Slišković 6.

BOSNA I HERCEGOVINA: Dejanović, Benjamin Burić; Savić, Vražalić, Terzić 1, Vranješ, Toromanović 7, Senjamin Burić, Malinović 1, Ivan Karačić, Mikić 3, Janković 3 (1), Ovčina, Prce, Perić 5 (3), Čelica, Zulfić 1.

SEDMERCI: Hrvatska 4-6, BiH 4-4.
ISKLJUČENJA: Hrvatska 8 minuta, BiH 10 minuta.

17:00 - Španjolci porazili Sloveniju, BiH i matematički ispala sa SP-a

16:50 - Igor Vori ne igra! Crijevna viroza, kažu iz hrvatskog tabora i najavljuju da će biti spreman za osminu finala. > Igor Vori zbog crijevne viroze propustio BiH

16:20 - i Hrvati pune tribine

15:50 - Stigli su prvi navijači Bosne i Hercegovine

> Braća Karačić za Index: U Mostaru će se sigurno slaviti

Goluža uoči BiH: Oni će se "napaliti" na nas, to je posebna utakmica za mene

SUDJELUJTE U RASPRAVI NA INDEXOVOJ TEMI SP KATAR I NAŠOJ FACEBOOK STRANICI.