Trijumf rukometašica u Danskoj: Hrvatska se plasirala na EP u Nizozemskoj

HRVATSKE rukometašice plasirale su se na Europsko prvenstvo u Nizozemskoj koje će se održati krajem 2012. godine. Hrvatice su u Aarhusu slavile protiv Danske 31:27, a da je utakmica išla samo u jednom smjeru potvrđuje rezultat s poluvremena kada su izabranice Vladimira Canjuge vodile osam razlike.

Dominacija se nastavila i u drugom poluvremenu kada je Hrvatska bježala Danskoj i devet razlike. Međutim, crna rupa u igri Hrvatica dogodila se pred kraj susreta što su dobro iskoristile domaće rukometašice, ali nisu imale vremena za rezultatski priključak ili eventualni preokret. Do kraja susreta je ostalo četiri razlike za Hrvatsku.

Sedam golova zabile su Miranda Tatari i Andrea Penezić, dok je Ivana Jelčić obranila 11 udaraca.

"Presretan sam i ponosan što smo u Danskoj pružili odličnu igru i pobijedili. Sada moramo paziti da djevojke ne polete i moramo se što bolje pripremiti za Španjolsku, gdje ćemo igrati kvalifikacije za Olimpijske igre. Čestitam svim curama, koje su večeras napravile veliku stvar", izjavio je nakon utakmice Vladimir Canjuga.