Video - Nevjerojatan potop Brightona na Anfieldu: Gosti si zabili tri autogola!

U POSLJEDNJOJ utakmici osmine finala FA Cupa Liverpool je na Anfieldu deklasirao drugoligaša Brighton & Hove Albion pobijedivši 6:1. Gosti su si zabili tri autogola.

> Tottenham bez gola kod trećeligaša u FA kupu, Kranjčar igrao pola sata

Dva otpadaju na 22-godišnjeg veznjaka Liama Bridcutta, dok je jednom slovačkog vratara Brezovana matirao njegov 20-godišnji suigrač, engleski branič Lewis Dunk.

Pukli su gosti, drugoligaška momčad koju vodi nekadašnji urugvajski reprezentativac Gustavo Poyet, u drugom poluvremenu, nakon gola Andyja Carrolla u 57. minuti za 3:1. Od 71. do 84. primili su još tri pogotka. Jednog je zabio i Luis Suarez.

Nakon ranog vodstva pogotkom slovačkog stopera Martina Škrtela, gosti su izjednačili u 17. minuti preko 21-godišnjega kongoanskog veznjaka Kazenge LuaLue, inače mlađeg brata nekad poznatog Newcastleova i Portsmouthova napadača Lomane. Zabio je mlađi LuaLua gol nakon 25 utakmica.

Brighton je inače pretrpio najteži poraz u FA Cupu od 1946. godine, kada je stradao 7:2 u srazu protiv Norwicha.

FA Cup, osmina finala:

Liverpool – Brighton & Hove Albion 6:1 (Škrtel 5, Bridcutt 44-ag, 71-ag, Carroll 57, Dunk 75-ag, Suarez 84 / K. LuaLua 17)