ACB liga: Gran Canarija iznenadila Barcelonu

PRVO veliko iznenađenje dogodilo se u trećem kolu španjolskoga košarkaškog prvenstva. Košarkaši Barcelone izgubili su u Gran Canariji od istoimene domaće momčadi 67:65.

Katalonci su u prva dva kola dominirali pobijedivši Xacobeo Blu:Sens 80:63 odnosno Spahijinu Valenciju u Blaugrani 87:62. Gran Canariju su tjedan dana uoči početka sezone u polufinalu Superkupa na istom mjestu deklasirali 74:51.

Ovaj put nisu uspijevali uspostaviti nadmoć na parketu niti nametnuti vlastiti ritam, i to niti u jednom dijelu utakmice.

Domaće je do pobjede predvodio Jaycee Carroll sa 17 poena. U gostujućim je redovima Navarro ubacio 23 koša, Mickeal 13 uz sedam skokova, a Erazem Lorbek 11. Slab je, bez obrambenog učinka, bio Ricky Rubio (6 koševa).

Od hrvatskih košarkaša Drago Pašalić je sudjelovao sa po tri koša i skoka u domaćem porazu (95-92) svog Xacobeo Blu:Sensa u Santiago de Compostelli od Granade. Istodobno je BiH-reprezentativac Nihad Đedović za domaće ubacio četiri poena uz jedan skok i dvije asistencije.

Alicante je na svom parketu izgubio od Caje Laboral 75:57. U domaćim je redovima Mario Stojić ubacio šest poena uz tri skoka, dok je za goste Stanko Barać za deset minuta na parketu uknjižio četiri koša, tri skoka i dvije izgubljene lopte.

U pobjedničkom sastavu Duška Ivanovića najbolji je bio Brazilac Tiago Splitter s 18 koševa i pet skokova. BiH-reprezentativac Mirza Teletović dodao je devet koševa i pet skokova. Na parketu je proveo nepunih 26 minuta.

ACB liga, 3. kolo:

Murcia – Manresa 73:63

Alicante – Caja Labora 57:75

Xacobeo Blu:Sens – Granada 92:95

Gran Canaria – Barcelona 67-65

Joventut – Estudiantes 85-64

Redoslijed: 1. Caja Laboral 3-0, 2. Fuenlabrada 3-0, 3. Joventut 3-0, 4. Real Madrid 3-0, 5. Barcelona 2-1...