LIGE PETICE

Adrian Šemper obranio dva penala i odveo Chievo dalje u kupu

CHIEVO slavi Adriana Šempera. Čuvar mreže je postao junak kluba iz Verone, koji je zahvaljujući njegovim obranama pobijedio trećeligaša Ravennu nakon jedanaesteraca 3:1 i plasirao se u treće kolo talijanskog kupa.

Regularni dio utakmice na stadionu Antonio Bentegodi završio je bez pobjednika rezultatom 1:1. Drugoligaš je poveo preko Meggiorinija u 23., ali je Ravenna izjednačila golom Raffinija u 62. minuti, pa je dvoboj nastavljen u produžecima.

Tamo su gosti ostali s igračem manje u 113. minuti jer je zbog dva žuta kartona isključen Purro, ali su se uspjeli obraniti i stići do penala. A tamo je briljirao upravo Šemper.

Mladi 21-godišnji hrvatski golman je u Chievu na posudbi iz Dinama. Nakon što je Ricchi pogodio prečku, Šemper je u trećoj seriji skinuo udarac Pellizzarija, a potom i u četvrtoj obranio šut Fyde te odveo dojučerašnjeg talijanskog prvoligaša dalje u kupu, gdje će u borbi za plasman u šesnaestinu finala natjecanja igrati protiv Cagliarija.