Advocaat debitirao pobjedom na klupi Rusije

NIZOZEMCA Guusa Hiddinka na izborničkoj klupi nogometne reprezentacije Rusije naslijedio je sunarodnjak Dick Advocaat. I startao je pobjedom, u prijateljskom ogledu protiv Bugarske.

Pobijedila je Rusija 1:0 uz rani pogodak Romana Širokova u 6. minuti. Akrobatski je volejem završio akciju Širokov za jedini pogodak na utakmici, uz asistenciju Arsenalova igrača Aršavina.

Inače, utakmica je bila predviđena za odigravanje u Moskvi, no silni požari koji haraju Rusijom i dim koji se nadvio nad Moskvom zadnjih dana preselili su ovaj ogled u Sankt Peterburg. Inače, Advocaat je dugo vremena radio u ovom gradu, i to trenirajući Zenit.

Nogometaši Gruzije, koji se nalaze u istoj kvalifikacijskoj skupini s Hrvatskom za odlazak na Europsko prvenstvo 2012. godine, gostovali su kod Moldavije i odigrali utakmicu bez pogodaka. Posljednjih petnaest minuta su se Gruzijci spašavali od poraza, a u tom razdoblju su igrali s igračem manje. Drugi je žuti karton dobio Lobjanidze.