EUROPSKE LIGE

Ajax pobjedom došao na korak do naslova, mora se dogoditi čudo da bi ga izgubio

NIZOZEMSKI Ajax slavio je 4:1 na domaćem terenu protiv Utrechta i tako došao na korak do naslova prvaka Eredivisieja, a već tri pogotka pala su u prvom poluvremenu.

Utrecht je poveo preko Boussaida u prvoj minuti, no domaća momčad preokrenula je pogocima Huntelaara u 15. minuti i Van de Beeka u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela. Točku na i stavio je Dušan Tadić u 75. i 80. minuti.

Pomoć za Ajax stigla je od AZ Alkmaara, koji je na domaćem terenu pogotkom Tila slavio protiv PSV-a i tako praktički riješio utrku za naslov prvaka jer kolo prije kraja Ajax ima tri boda više od PSV-a, koji ima čak 15 pogodaka lošiju gol-razliku tako da ni u slučaju jednakih bodova na kraju ne može biti prvak.

Osim ako se ne dogodi čudo u zadnjem kolu pa PSV uspije nadoknaditi povijesnu razliku u omjeru zabijenih i primljenih pogodaka.