Argentinci bolji od Srba u prvom kolu ATP Svjetskog prvenstva nacija

REPREZENTACIJE Argentine i Francuske u Plavoj skupini, odnosno Češke i Sjedinjenih Država u Crvenoj, stigle su do prvih pobjeda na ATP Svjetskom prvenstvu nacija koje se tradicionalno održava u Düsseldorfu, na zemljanoj podlozI.

Naslov pobjednika brani reprezentacija Srbije, od koje je u 1. kolu bolja bila Argentina s 2:1. Argentinci su dobili oba singla, Horacio Zeballos protiv 18-godišnjeg Filipa Krajinovića još u nedjelju 6:1, 6:4, dok je u ponedjeljak Juan Monaco svladao Viktora Troickog 1:6, 6:3, 7:6(3), pa Srbima nije puno značila pobjeda u parovima Troickog i Zimonjića u tri seta protiv Schwanka i Zeballosa.

Francuska je u istoj skupini pobijedila domaćina Njemačke 2:1. Nakon singlova u nedjelju rezultat je bio 1:1, a u ponedjeljak su Chardy i Mahut svladali Kohlschreibera i Kasa 3:6, 6:3, 10:5.

U Crvenoj skupini je Češka slavila protiv Španjoske 2:0, a odlučujući bod za nedostižnu prednost Česima je donio Tomaš Berdych svladavši Nicolasa Almagra 6:7(4), 6:4, 6:3 nakon dva sata i 10 minuta igre. Almagro je, podsjećamo, prošlog tjedna igrao u polufinalu ATP Masters 1000 turnira u Madridu.

SAD su pobijedile Australiju s 2:1.